Nejste přihlášeni

#1 2022-02-25 15:02:07

wendigo
Administrator

2022-02-25 Píšu "svému" poslanci M. Bendovi

Váš dlouholetý volič se ptá: Co vlastně dělá náš parlament a vláda v souvislosti s útokem RSFR na Ukrajinu?

Vážený pane poslanče,
obracím se na Vás jako na svého zástupce (Zejména proto, že v posledních, stejně jako několika minulých volbách jste byl zvolen mj. díky mému preferenčnímu hlasu.) a člena vládní strany, abych vyjádřil nesouhlas s ruským útokem na Ukrajinu a položil Vám několik otázek.

Chápu, že sankce EU vůči RSFR mají vlastní dynamiku a ... bla, bla, bla...

Ale myslím, že je spusta věcí, které můžeme udělat sami a víceméně hned. Takže by mě zajímalo:

- Jak to, že ještě není na cestě za Putinem zbytek KGBácké rezidentury v Dejvicích (a náš velvyslanec doma na konzultacích)?

- Proč neslyším o tom, že by se urgentně řešil problém naší závislosti na ruském plynu a ropě a místo toho dnes slyším kvílení, že bychom neměli jak financovat nájezd na Ukrajinu, kdyby Rusové nebyli ve SWIFTu? Ostatně, konec dodávek přes Ukrajinu může nastat každou hodinou.

- Proč pan Fiala nevyzval občany, aby šetřili elektřinou a plynem? Je to trochu patetické, ale myslím, že spousta lidí by se cítila o trochu méně bezmocná, kdyby nastavili teplotu na termostatu o pár stupňů níž.

- Proč neiniciovat v EU ukončení pobytu občanům RSFR, kteří tu nemají politický azyl? Ať se vrátí, až si udělají pořádek doma. Tuhle medicínu jste společně s Ing. Zemanem ordinovali lidem prchajícím z daleko beznadějnějších zemí, tak proč ne?

Teď máte konečně náš "všemocný stát" v rukou vy. Škodolibost ruského režimu je patrná už léta. Proč se stále ještě tváříme jakoby se nechumelilo?
Jistě nejsem sám, kdo si rád lecos odepře, než aby měl pocit, že si ohřívá jídlo a zadek nad hořící Ukrajinou.

S pozdravem
Miroslav Kučera

Offline

#2 2023-01-20 11:12:26

wendigo
Administrator

Re: 2022-02-25 Píšu "svému" poslanci M. Bendovi

Překvapilo mě, že jsem nedostal žádnou odpověď. Jeden by čekal, že po těch letech ve sněmovně má pan Benda pořešeno nějaké to: "Děkujeme, pan poslanec se bude vaším podnětem vážně zabývat." Zjevně ne.

Offline

#3 2023-05-28 11:55:41

wendigo
Administrator

Re: 2022-02-25 Píšu "svému" poslanci M. Bendovi

Poučení pro příště: Pokud chcete, aby si váš dopis poslanci někdo skutečně přečetl, pošlete ho klasicky, poštou.

(tvrdil jakýsi znalec)

Offline

Zápatí

Technologie FluxBB | CZ a SK