Nejste přihlášeni

#1 2022-02-17 11:14:11

wendigo
Administrator

2021-05-18 Pán robotů

Už přes pět let provozuji několik botů na Twitteru.

Jak to funguje

Za pomoci knihovny Tweepy jsem v Pythonu spáchal jednoduchého bota, který umí obsluhovat několik účtů a pro každý z nich dokáže postovat připravené tweety v zadaný čas nebo náhodně, odpovídat na výsledky zadaných searchů nebo lajkovat tweety odpovídající zadaným searchům.

Žádná raketová věda (když pominu, že jsem se snažil "strojově učit" klasifikátor vybírající tweety k olajkování). A přitom uvedené featury umožňují botům celkem bohatý život.

Kupodivu to už léta běží bez větších změn či upgrade Tweepy. Viz GitHub.


Co nefunguje

Prudění lidí. Zkoušel jsem bota, který opravoval lidem "mě/mně" ve slovech. (search na chybná slova s odpovědí ve stylu "Pomni, abys nezapomněl na pomněnku.") Polovina adresátů byla zpruzelá a účet po pár měsících dostal ban.


Co funguje
Lajkování

Decentní způsob, jak může robot upozornit na svou existenci. Ale je třeba vymyslet (a průběžně fixovat) lajkovací searche. Navíc výpis lajkovaných tweetů může posloužit jako rešerše zajímavostí z "oboru".

Teplý lidský dotek

Olajkované tweety je dobré občas projít. Najde se mezi nimi materiál pro retweety, čímž získá robot další obsah a reach.

Je dobré pravidelně sledovat reakce. Občas lajknout nebo "roboticky" odpovědět a hlavně sledovat, jestli robot nedělá paseku.

Nebojte se blokovat

Štve někoho bot? Tak ho zablokujte, když to neumí udělat sám.

Tři wenďákovy zákony twitter robotiky
  • Robot nebude zlý.

  • Robot nebude spamovat.

  • Robot nebude vstupovat do konverzací.

Přeživší roboti
  • Lunar Phases Watch - nadcházející fáze Měsíce a aktuální kosmonautická výročí související s Měsícem

  • Mond Beobachter - fáze Měsíce v němčině

  • Robot optimista - reaguje na tweety obsahující povzdechy, tweetuje citáty k tématu

Offline

#2 2024-03-05 10:19:00

wendigo
Administrator

Re: 2021-05-18 Pán robotů

TW roboti zemřeli na úbytě (Muska).
Lunatic Watch jsem oživil na Bluesky: Lunar Phases Watch.

Offline

Zápatí

Technologie FluxBB | CZ a SK